PostWysłany: Śro 16:39, 26 Lip 2006    Temat postu:

tede napisał:
EUGeniusz napisał:
MaLTa napisał:
4 minutowe derby Rzeszowa Smile z 14 kwietnia 98 roku Very Happy hehe

bezapelacyjnie Smile

napewno najwieksze awantura i najkrotsze derby w Polsce.

Może byscie najpierw opisali tą awanture- a nie komentowali na "sucho" Smile ...!
Co do tego że... "największa awantura" Shocked to napewno największa w Rzeszowie, jednak jesli masz na mysli podkarpacie to bym się sprzeczał!
PS. Pamiętam mniej więcej te derby z mediów itd.- ale może by ktoś z Resovii (Stali Rz.) by to opisał- bo jeśli naprawdę była taka "wielka" (sorki: Very Happy największa Confused ) to chyba dużo sie działo i jest co opisywać... Exclamation Cool

Stal Stalowa Wola- Sandecia Nowy sacz jakis czas temu
(odbilo sie glosnym echem w TV,jak i gazetach)

Resovia Rzeszów-Stal Rzeszów 14 kwietnia '99
Na ten mecz wszyscy czekali z niecierpliwością.Zbiórka została zaplanowana o godzinie 14:00 na naszym stadionie ,z pod ktorego wyruszamy w sile ok.250 hool's.Idziemy pod eskortą policji ,którą nieskutecznie staramy się zgubić.Droga na stadion przebiega bez niespodzianek i w spokoju docieramy na miejsce.Na stadion wchodzimy już po rozpoczęciu meczu i zajmujemy miejsca na wale ,zamiast w klatce.Wtedy z trybun zajmowanej w sile ok.350 przez fanów Resovii i ich przyjaciół z okolicznych wiosek i nie tylko , wybiega na bieżnię ok.20-osobowa grupa wrogich nam kibiców, w większości z Legnicy.Rzucają w nas kamieniami po czym się wycofują.Część kibiców Stali wbiega do klatki w celu dozbrojenia się i kilka ławek leci w stronę wrogiej nam trybuny.Po tych akcjach sędzia przerwał mecz, na który i tak nikt chyba nie zwracał większej uwagi (trwał 4 minuty).Zauważywszy ,że żydzi dążą do konfrontacji z nami opuszczając stadion przez siatkę, wybiegamy główną bramą na ulicę i częśc z nas rusza w kierunku przeciwników (ok.70 hool's Stali).
Żydzi rzucają w nas kamieniami, jednak jak kończy się im "amunicja" momentalnie spierdalają .Później po raz kolejny dozbrojają się w brechy i kamienie ,i próbują znów zaatakować.Początkowo lekko się cofamy ,ale udaje nam się opanować sytuacje w naszych szeregach i ponownie gonimy ponad dwa razy liczniejszą grupe żydów używając kamieni ,które poprzednio leciały w naszą stronę.Po chwili żydzi atakują szalikowców Stali Rz-ów w najliczniejszej z dotychczasowych ekip.Niestey musimy uznać wyższość o wiele liczniejszych przeciwników, dodatkowo atakowni od tyłu przes psiarnię cofamy się na pobliski przystanek.Żydzi atakują nas ponownie lecz psy nie dopuszczają do zwarcia(lecą kamienie w policje).Resovia na jednym z pobliskich osiedli toczy boje z psami,którzy strzelają w nich gumowymi kulami, a my w tym czasie pod eskortą policji udajemy sie na dworzec ,aby odprowadzić wspierających nas kibiców z Dynowa(10 osób).Zmylając czujność psiarni kilkunastu od nas zrywa się eskorcie i nas stacji zdobywają 3 szale po czym psy zorientowawszy się co się dzieje wszystkich spisują.Także pod ROSIR-em było ciekawie, gdzie ekipa fanów ZKS-u w sile 3 aut goni liczebniejszą grupę żydków (dwóch dostaje oklep).Ogólnie derby można uznać za udane ,dziękujemy kibicom z Dynowa za wsparcie , a Resovii należą się słowa uznania za walkę z psami.

PostWysłany: Pon 0:27, 12 Mar 2007    Temat postu:

dobre akcje Polonii w latach swietnosci i wielkiego "boom" na Fanatyzm to z pewnoscia wyjazd na kosza do Lublina ( na mecz o awans do ekstraklasy) z Przemysla wybiera się ok 300 szala z tego 200 solidnej ekipy , gdy koszykarze wyraznie przegrywaja w trakcie meczu Polonia wybiega i demoluje cala hale (mecz zostaje przerwany na parenascie minut),lata wszystko poczawszy od krzesel, stolikow,napojow a skonczywszy na paru kibicach gospodarzy ( Start Lublin ? )

sezon 96/97( moge sie mylic) Polonia - Cracovia ,niezwykle wazny mecz dla "pasów" walczyli wtedy bodajze o awans do 2 ligi wraz z Wawelem Kraków ( tak tak cos takiego kiedys bylo) to byla przedostatnia kolejka chyba i Cracovia miala punkt straty, więc mecz o wszystko , kameralny obiekt w Dynowie a raczej jego jedna fermstalowska zelazna trybuna mogla pomiescic 600 osob (wspomne tylko ze na tym meczu bylo wraz z miejscowymi ktorzy wyraznie trzymali za "jóżkami " jak na przemyslan sie mowi w tych okolicach - 1500 osob do dzis jest to rekord frekwencji na tym obiekcie) ,pierwsza mysl gdy zobaczylem ze Polonie w silę ok 300 szala , i Cracovie w sile 200 osob dzieli 5m i.. zwykla siatka - pozabijają się, tymczasem mecz odziwo bardzo spokojny do momentu gdy Cracovia zdobywa prowadzenie (Zegarek), poczatkowo dochodzi tylko do krotkiego spiecia i "wymiany uprzejmosci" pomiedzy kilkoma zainteresowanymi (pamietam ze przed przerwą wpada kilku miejscowych monterow i chcą zalozyc kolejna szczelniejsza siatke-typowa prowizorka ) ale i to nie pomaga bo w przerwie meczu dochodzi do regularnej bitwy ,leją sie wszyscy ze wszystkimi Polonia z Cracovią ,miejscowi (szacunek) z Cracovią oraz Przemyslanie i Krakowianie z pzremysko-jaroslawsko-rzeszowska policją ,cale zajscie trwalo ok 10- 15 minut, wrazenia niesamowite zwlaszcza jak paru gosci zostaje wyrzuconych recznie przez metrowa siatke na boisko (klockow) ,mecz konczy sie wynikiem 3-1 dla Polonii(Paszek,Curzytek i Rop) i wielka fetą (miejscowe promocje w sklepach).. pamiatką z tego spotkania jest solidna krata oddzielajaca do dzis kibicow przyjezdnych ktorzy zawitaja do tego malego miasteczka

Tunel - ta akcja chyba do dzis jest jedynym fenomenem, bo nie przypominam sobie by jakas ekipa z podkarpacia , stracila podczas awantury taką liczę szali mając niemal 3-4 krotną przewagę w ludziach (70/ponad 200)